Již 15. ročník soutěže Glamour – Kouzlo krásy uspořádala Střední škola a střední odborné učiliště Sušice ve spolupráci s Asociací Fisy. Letošní téma bylo Black and white beauty. „Pro letošní ročník byly určeny čtyři kate-gorie soutěže, a to účesová tvorba v týmech, harmonie foukané, soutěžní make-up a facepainting. Do soutěže se přihlásilo 40 soutěžících ve dvaceti týmech z deseti škol. Přijely dokonce týmy ze dvou škol ze Slovenska,“ uvedla vedoucí sušických kadeřnic Pavla Skýpalová.

Fantazii se meze nekladly, což bylo vidět i na různě náročných výtvorech, do kterých se kadeřnice a kadeřníci pustili. Porota to tak neměla vůbec jednoduché. V kategorii účesové tvorby vyhrála bratislavská škola, druhé místo obsadila Integrovaná střední škola živnostenská Plzeň, a třetí domácí tým. Foukanou nejlépe zvládl tým ze Šumperka, druhé byly České Budějovice a třetí Bratislava. Nejlepší facepainting předvedl domácí tým, druhá byla Plzeň a třetí Bratislava. Kategorii make-upu ovládlo učiliště z Hluboše, druhá byla Spišská Nová Ves a třetí Bratislava.

Nejlepší soutěžící dle individuálního hodnocení postupují na mistrovství Evropy, které se bude konat 4. února v Bratislavě.