Plzeňský kraj nabídl městu dvě varianty spolupráce. „Jedna se týkala možnosti finanční podpory nemocnice, kterou by nadále provozovalo město. Druhá varianta počítala s tím, že by si nemocnici vzal do pronájmu kraj a provozoval ji,“ uvedl starosta Sušice Petr Mottl.

Rada města rozhodla o druhé variantě, kterou od počátku prosazoval i starosta. „Já jsem zastáncem toho, že druhá varianta je daleko systémovější, spravedlivější z několika důvodů. Kraj provozuje několik nemocnic. Věřím, že pokud to dobře dopadne, tak od nového roku nebo plus minus nějaký měsíc, by ji mohl kraj provozovat,“ řekl starosta.

Ilustrační foto
Holčička chvátala na svět, narodila se doma

Nyní bude město informovat o svém rozhodnutí Plzeňský kraj. Počítáno je také s pracovní skupinou, která by řešila veškeré právní, ekonomické, personální a administrativní záležitosti. „Pracovat se bude na tom, aby byl převod co nejrychlejší a právně správně a ku prospěchu regionu a aby zaměstnanci dostali jistotu, kterou potřebují,“ dodal Mottl.

Hejtmanka Ilona Mauritzová již při své návštěvě v nemocnici ubezpečila zaměstnance, že pokud by nastala druhá varianta, nemusí se bát o práci. „Chtěli jsme všechny zaměstnance ubezpečit, že v případě, že by nastala varianta, že nemocnici bude provozovat Plzeňský kraj, jsme připraveni všechny zaměstnance převzít. Uvědomujeme si, že bez zaměstnanců nemůže fungovat žádná nemocnice, a proto nám záleží na tom, aby se situace zklidnila a její zaměstnanci měli jistotu, že jsou pro nás prioritou,“ řekla tehdy hejtmanka.