Na konci listopadu se konalo třetí jednání Rady města Sušice a zároveň se uskutečnilo také první jednání Valné hromady Sušické nemocnice. „Na základě povolební dohody byla odvolána Dozorčí rada Sušické nemoc-nice a zvolena nová. Členům bývalé dozorčí rady děkujeme za odvedenou práci,“ uvedl starosta Petr Mottl.

Nové složení a úkoly

Dozorčí rada Sušické nemocnice s. r. o., zůstala pětičlenná a jejími členy jsou Tomáš Hodys (advokát, ekonom), Martin Benírške (náměstek pro vykazování lékařské péče a vedoucí Úseku zdravotních pojišťoven Nemocnice Trutnov, analytik Nemocnic Pardubického kraje), Petra Míková (ekonomka Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze), Pavel Krejčí (chirurg Fakultní nemocnice Plzeň, provozovatel ordinace Chirurgie a radiologie v Sušici) a Ladislav Jon (praktický lékař, člen Revizní komise České lékařské komory, OS Klatovy). „Všem nově zvoleným členům děkuji, že se rozhodli nominaci přijmout a šli naší nemocnici pomoci. Což rozhodně není běžné. Proto jednání trvala tak dlouho. Ale není se čemu divit, práce to je nevděčná a s nejistým výsledkem. Současná situace není dobrá, ale musíme ji společně zvládnout a vyřešit,“ okomentoval místostarosta Karel Požárek.

Česko zpívá koledy v Nýrsku.
Koledy s Deníkem si zazpívali lidé v obcích a městech na Klatovsku

Nová dozorčí rada nebude mít práce zrovna málo. „Jmenovitě jde o revize finančního plánu na rok 2023, soudní spory nemocnice, analýzu stávající finanční a personální situace nemocnice a zejména vytvoření celkové koncepce fungování Sušické nemocnice. Dále půjde o jednání se zdravotními pojišťovnami, krajem a Klatovskou a Strakonickou nemocnicí o budoucí spolupráci. A v neposlední řadě také ukončení dlouhé nejistoty, které zažívají zaměstnanci nemocnice a lidé v Sušici,“ dodal Požárek.

Rada města přijala také dvě usnesení směrem k Plzeňskému kraji. První vyzývá ke sdělení stanoviska, zda je či není ochoten, případně za jakých podmínek, převzít provozování Sušické nemocnice. Druhé usnesení vyzývá k vyjádření ohledně žádostí o poskytnutí dotace na provoz Sušické nemocnice na rok 2022 a 2023.