„V zakladatelské listině z doby vedení nemocnice Pavlem Haisem a Václavem Radou byli dva jednatelé a v nemocnici byl doteď jen jeden, takže také proto druhý jednatel. A důvodem je i to, že v nemocnici je práce spou-sta, ať už provozně, kvůli covidové situaci, a i s ohledem na další záležitosti. Současný jednatel tak měl práce nad hlavu a potřeboval někoho k ruce,“ vysvětlil starosta Sušice Petr Mottl.

20 LET PRÁCE VE ZDRAVOTNICTVÍ

Nový jednatel sušické nemocnice Luděk Cibulka.Nový jednatel sušické nemocnice Luděk Cibulka.Zdroj: archivNovému jednateli není zdravotnictví cizí, působí v něm již zhruba dvacet let. „Pracoval jsem 17 let pro holding Agel v různých výkonných statutárních funkcích. Dělal jsem transfúzní službu, laboratoře, byl jsem hlavním ekonomem v nemocnici v Novém Jičíně, kde je velké onkologické centrum, byl jsem jednatelem genetických ambulancí Genetika – Zenklova. Prošel jsem asi šesti nebo sedmi společnostmi Agelu. Vzděláním jsem ekonom. Mám vysokou školu báňskou, fakultu ekonomickou,“ představil se nový jednatel, který v sušické nemocnici funguje od počátku roku.

ROZDĚLENÍ VEDENÍ

Jeho úkolem v sušické nemocnici bude především provoz nemocnice. „Při rozdělení funkcí jednatelů. Stávající jednatel pan Vlček bude mít a starosti resty z minulosti, řešit trestní řízení a soudní spory a bude mít na starost styk ze zdravotními pojišťovnami. Já budu mít na starost finanční řízení a provoz,“ uvedl Cibulka.

Žáci při práci.
Žáci si vyzkoušeli práci v zahraničí, díky škole zavítali do Itálie a Španělska