Ačkoliv by se podle názoru veřejnosti měly do areálu bývalých kasáren nastěhovat zejména firmy, které by byly schopny nabídnout místním práci a snížit už tak vysokou nezaměstnanost, pravidla pro nakládání s bývalým vojenským majetkem jsou jiná.

„Objekty bývalých kasáren v Nádražní ulici mohly být využity pouze k účelům sociálním, bytovým či školským s blokací na deset let nepřevedení na jiný subjekt,“ potvrdila Deníku bývalá starosta Sušice a nynější senátorka Jiřina Rippelová.

Podobné je to v případu kasáren Pod Kalichem, ale tam byla blokace na základě žádosti města v roce 2006 zrušena. Místní lidé doufají, že s nástupem nového vedení radnice se situace zlepší.

„Firmy, hlavně ty menší, se v bývalých kasárnách zatím zabydlují, ale pořád jich moc není,“ míní Sušičan Helmut Princ.

Stagnující počet pracovních míst je zřejmě i hlavním důvodem vysoké nezaměstnanosti na Sušicku. Ta podle údajů Úřadu práce v Klatovech činí přes devět procent.

Právě na téma využití bývalého vojenského majetku a vysoké nezaměstnanosti budeme hovořit se zástupci města v pátek od 13.30 hodin na sušickém náměstí při akci Den s Deníkem.