Slavnosti začaly v pátek, kdy byly odpoledne zahájeny na náměstí. Nechyběla vystoupení škol a různých tanečních skupin, stejně tak tomu bylo i v sobotu. Večer si lidé užívali koncerty známých skupin. Vrcholem byla sobota, kdy zakončil program David Koller se svou skupinou, který své fanoušky delší dobu napínal, jelikož začal o půl hodiny déle. Ale to už si natrénovali i u předchozího koncertu, kdy zpíval Marcell, ten měl čekačku ještě o čtvrt hodiny delší. Ale lidi si získal mimo svého zpěvu i tím, že je velkým fanouškem hokeje, který stále opěvoval, jelikož stejně jako celý národ žije mistrovstvím světa.

Fanoušci při finále mistrovství světa v Klatovech.
Zlatým hochům fandily v Klatovech stovky lidí, prožívali to i mladí hokejisté

Čekání ale lidé zvládli a mohli si koncerty naplno užít a společně si zazpívat. Kollera si nenechaly ujít davy lidí, které zaplnily náměstí. „Mně se Koller líbil v Lucii, zklamalo mě, že s ní skončil, takže jsem si ho nechtěla nechat ujít tady. Ale to čekání tedy nebylo úplně skvělé, naštěstí alespoň nepršelo. Jinak je to ale pořád super zpěvák. Užila jsem si ale celé slavnosti, je fajn, že tady takhle zahajují sezonu ve velkém a každý si užije," řekla divačka Julie Červená.

Zdroj: Daniela Loudová

Zpestřením mezi koncerty byl ohňostroj z Andělíčku, který zpočátku navozoval spíše zklamání, když byly světelné efekty spíše schované v dýmu kouře, ale závěr vše překonal a dojem byl úžasný. Z několika míst zazněl i potlesk.

Doprovodný program byl i na dalších místech. Na Fufernách byl v pátek nachystán program pro děti od místních organizací, v sobotu měl být program na Santosu, ale kvůli dešti byl pořadateli zrušen. Víkend zakončil turistický pochod na Svatobor.