Krytý bazén bude, i kdyby město dotaci nedostalo. Zastupitelé města Sušice schválili financování bazénu z vlastních prostředků.

„Pokud by město nezískalo dotaci, o kterou požádalo, tak je připraveno vzít si úvěr do výše 90 milionů korun a uskutečnit z něj stavbu bazénu. Práce by měly být zahájeny letos v listopadu, přes léto se uskuteční výběrová řízení. Dokončení stavby je naplánováno na konec roku 2013,“ informovala investiční technička Městského úřadu Sušice Dagmar Nováková.

V bazénu si přijdou na své všichni. „V objektu budou samostatný bazén se čtyřmi dvacetipětimetrovými dráhami, zábavný bazén s atrakcemi jako například s masážními tryskami a podobně. Pro děti bude připravené brouzdaliště, pro větší pak tobogán se samostatným dojezdovým bazénem a k odpočinku poslouží vířivka. Dále bude k dispozici kavárna s barem v průchozí pasáži, do které bude vstup z Volšovské ulice a lesoparku Luh, který bude zároveň sloužit také jako nový vstup na zimní stadion s horolezeckou stěnou,“ sdělila Nováková.

Součástí objektu bude také wellness centrum. „V prvním patře si návštěvníci budou moci zajít na masáže, do sauny či solária. Ve druhém patře pak najdou posilovnu, spinning a tělocvičnu pro fitness. Pro návštěvníky bazénu bude k dispozici také venkovní opalovací terasa v druhém patře, na kterou bude přístup přímo z bazénové haly,“ doplnila Nováková.

Zastupitelé se nechtěli projektu vzdát. „Bazén se plánuje už dlouhou dobu a jelikož se nám zatím nepodařilo získat dotaci, tak se starostovi a dalším zastupitelům podařilo na zastupitelstvu města prosadit návrh na financování tohoto projektu úvěrem, aby mohl být uskutečněn,“ sdělila místostarostka města Sušice Věra Marešová.

Informaci o tom, že se Sušice dočká krytého bazénu, uvítala kromě místních např. studentka tamního učiliště Magdaléna Bočánová. „Jsem ráda, že tady konečně bude bazén. Určitě ho se spolužáky využijeme, když jsme tady přes týden na intru. Do Horažďovic je to pro nás daleko,“ řekla Deníku.