„Měli jsme tu borce, kteří publiku předvedli parádní podívanou. Za závodníků to byl třeba obhájce loňského titulu mistr ČR Jan Svoboda, předloňský vítěz David Síla či mistr Evropy v závodě družstev Jan Wáwrů a další,“ informoval organizátor Jan Brabec. Závodníci soutěžili v kategoriích přesekávání stojícího kmene, řezání klasickou motorovou pilou, přesekávání ležícího kmene a řezání ruční pilou.

„Je to sport pro chlapy a to se mi na něm líbí. A hlavně, strašně na něj letí ženský,“ směje se dřevorubec Karel Diviš.

Součástí programu byla i exhibice čtyřnásobného mistra Evropy a vícemistra světa Martina Komárka, který zaplněnému náměstí předvedl své umění.

Na sobotní kvalifikaci pro mistrovství ČR skončil na prvním místě obhájce loňského titulu Jan Svoboda z Liptálu u Vsetína, o bod druhý se umístil Leoš Klíma ze Žďáru nad Sázavou a za ním opět nejtěsnějším rozdílem jediného bodu vystoupil na bronzovou příčku Jan Wáwrů z Vimperka.

„Byl to pěkný závod. Vyplatilo se mi, že jsem se na něj pilně připravoval. Nespal jsem ani v zimě a některé disciplíny prostě piloval,“ řekl Deníku vítěz Jan Svoboda.

„Fyzičku mám nabytou ze zaměstnání. Pracuji jako stromolezec a dřevorubec. K tomuto sportu jsem se dostal před šesti lety, když mi bylo sedmnáct let. Do té doby jsem chodil do posilovny, ale to mě příliš neoslovilo. Timbersport je silový sport, při kterém je do hry zapojeno celé tělo. Je to chlapský, a to mě prostě baví. Soutěž byla skvělá a mám z ní radost,“ svěřil se Svoboda.