Dvěma nadějným atletkám z Klatovska se dařilo o prvním zářijovém víkendu na žákovském mistrovství České republiky v Novém Městě nad Metují. Reprezentantka Atletiky Klatovy Veronika Fialová vybojovala ve vrhu koulí 3. místo a sušická atletka Radka Hambergerová si připsala tři pěkná finálová umístění v hodu oštěpem, v hodu diskem a ve vrhu koulí.

Závodnice klatovského atletického oddílu Veronika Fialová se na závodech představila ve vrhu koulí a hodu oštěpem. „Veronika odjížděla jako jedenáctá v letošních tabulkách ve vrhu koulí a sama si nedělala velké ambice. Poctivě trénovala a před mistrovstvím se dostávala do dobré formy. Byl jsem si jistý, že si vylepší o hodně svůj osobní rekord a dobře se umístí. To se také potvrdilo. Hned prvním pokusem si ho vylepšila o 30 cm na 11,70 metru a dostala se na průběžné třetí místo. I přesto, že se na ni dotahovaly ostatní soupeřky, udržela si tuto pozici až do konce závodu a z Nového Města nad Metují si přivezla krásnou bronzovou medaili,“ pochválil svoji svěřenkyni trenér Josef Pšajdl.

Nadějná sušická atletka Radka Hambergerová si vybojovala nominaci na přebor republiky v kategorii staršího žactva. Radka nastupovala do závodu v hodu diskem s tabulkově druhým nejlepším výkonem ze všech startujících žákyň (32,60 m). Ve vlastním závodě se jí však nepodařilo podobný výkon zopakovat, a i když sama závodnice i její otec - trenér - určitě pomýšleli na některé z medailových umístění, obsadila nakonec velmi solidní 5. místo za výkon 29,03 m. V dalších dvou soutěžích však Radka svá tabulkové postavení výrazně vylepšila. Ve vrhu koulí jí před soutěží patřila 11. příčka, v mistrovském závodě pak obsadila pěkné 6. místo za výkon 11,45 m. A v hodu oštěpem figurovala v tabulkách před závodem dokonce až na 14. místě a přesto dokázala na mistrovství republiky získat 7. místo za 30,15 m.

„Celkovou bilancí jsou tedy tři velmi pěkná finálová umístění, což se dá označit určitě za úspěch závodnice i jejího otce – trenéra. Úspěšné vystoupení Radky Hambergerové skvěle doplnilo sbírku finálových umístění dalších sušických mladých atletů na letošních mládežnických republikových šampionátech. Celkem se malý sušický oddíl může v této sezóně chlubit pěti závodníky s finálovou účastí na mistrovství republiky,“ uvedl Zdeněk Nešpor z atletického oddílu TJ Sušice.