O tom, která města se mohou na hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun těšit, rozhodne veřejnost v hlasování, které potrvá do 28. února. V Plzeňském kraji se hlasuje o hřiště v Holýšově, Nýřanech, Plané, Plzni, Rokycanech, Stříbře, Sušici, Tachově a Třemošné.

K devadesáti hřištím přidá Lidl dalších deset. Rákosníčkovo hřiště mohou vyhrát města, v nichž se nachází prodejny Lidl. V minulosti se tak podařilo vyhrát Klatovanům a děti si hřiště užívají v Podhůrčí. Nyní tak musí zabojovat Sušičané. Hlasování bude probíhat na webových stránkách projektu www.lidl-rakosnickova-hriste.cz a na Facebooku Lidl Česká republika www.facebook.com/lidlcesko. Každý hlasující může denně poslat dva hlasy.

Na webových stránkách projektu bude možné sledovat průběžné výsledky hlasování, které budou každý den pravidelně aktualizovány. „Naše prodejny jsou v téměř všech větších městech v České republice a jsou součástí každodenního života jejich obyvatel. Přijde nám proto přirozené podporovat je i mimo naše prodejny. Obliba Rákosníčkových hřišť je opravdu velká, proto stavíme dál. Rozzářené dětské tváře při otevření nových hřišť a spokojení rodiče, to je pro nás vynikající motivace,“ uvedl k výstavbě dalších hřišť generální ředitel společnosti Lidl Pavel Stratil.

Součástí hřiště je velká prolézačka, pískoviště, šikmá horolezecká stěna, lanová překážka, kolotoč nebo různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje klasický dětský domeček. Celé hřiště je oplocené a poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky.