Akci zorganizovala Oblastní charita Sušice. Připraven byl bohatý kulturní program, při kterém mimo jiné vystoupily děti ze zdejších mateřských škol a zahrála skupina Kůrovci. Návštěvníci se měli možnost dozvědět důležité informace o široké paletě sociálních služeb nabízených ve městě a mohli si vyslechnout veškeré informace o aktuálně platném sociálním systému i sociálních dávkách.

Minulý týden se konal Den seniorů v Sušici přímo na náměstí Svobody, kde se nechala vyšetřit zhruba stovka lidí. V Kašperských Horách byl počet o trochu nižší. „Ve srovnání se Sušicí jsme lidem v Kašperských Horách naměřili příznivější hodnoty. Šumavské ovzduší evidentně uzdravuje. Dalo by se říct, že lidé, kterým jsme změřili tlak a cukr v Kašperkách, jsou zdravější než ti ze Sušice,“ zhodnotila zdravotní stav seniorů sušická sestřička Hana Kalistová, která společně s kolegyní Alenou Božíkovou příchozí vyšetřovaly. Stejně jako v Sušici, ale doporučily několika příchozím další vyšetření v nemocnici.

„Ve srovnání se Sušicí je zvolené prostředí v Kašperských Horách klidnější. Udělalo mi radost, že nám senioři chodili říkat, jak byli v nemocnici na vyšetření a personál byl vstřícný, někteří senioři děkovali za to, že nemocnice funguje a byli spokojeni s kvalitou péče, kterou jim lékaři a sestřičky poskytli,“ uvedla Anna Havlovičová, která akci organizovala za sušickou nemocnici.

Tlak i hladinu cukru v krvi si nechal zjistit i starosta Kašperských Hor Petr Málek a jeho zdravotní výsledky ho překvapily. „Tak dobré výsledky jsem nečekal a jsem za ně rád. Je vidět, že mě náročná předvolební doba neskolila,“ uvedl Málek.