Teplota se pohybuje i během dne pod nulou, což pomáhá sjezdovkám udržet vysokou kvalitu sněhu také odpoledne. Leží na nich stále od 50 centimetrů sněhu a v mnoha partiích i více než jeden metr. Mimo sjezdovky je pak zhruba 40centimetrová vrstva přírodního sněhu.   

„Areál máme v plném provozu, otevřeny jsou všechny sjezdovky. Dosněžovali jsme ještě na počátku týdne spodní část trojky Slalomové, včera jsme tam dokončili úpravy a ode dneška je k dispozici,“ říká k aktuálním podmínkám ředitel areálu Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Lyžaři už tak mohou vyzkoušet i nejprudší českou sjezdovku – Šanci, se sklonem až 100 % (45°), jejíž nejstrmější úsek se neupravuje a užít si jej lze jako freeride.

Václav Pikeš při rozloučení na transfúzní stanici v Klatovech a jeho syn Martin při odběru.
Klatovská transfuzka měla vloni největší počet prvodárců, přesto ale ještě chybí

Skvělé podmínky pro lyžování, zatím nejlepší v této zimní sezoně, mají pro lyžaře ještě jedno velké plus. Čekací doby na čtyřsedačkovou lanovku a další vleky nebyly v předchozích dnech vůbec nepříjemně dlouhé. V pondělí se nečekalo vůbec. V úterý a včera (ve středu 8.2.) to bylo okolo 5 minut a jen v nejvíce návštěvnicky exponovaném čase mezi zhruba 10. a 12. hodinou, jinak se žádné fronty netvořily. 

Šumavský Špičák hlásí nejlepší podmínky pro lyžování této zimní sezonyŠumavský Špičák hlásí nejlepší podmínky pro lyžování této zimní sezonyZdroj: Ski&Bike Špičák

Denní návštěvnost v prvním turnusu jarních prázdnin se od tohoto pondělí pohybuje mezi 1100 – 1500 lyžaři. Na svazích jsou kromě prázdninových hostů i lyžařské školní kurzy. Mnoho lidí si také kvůli pěknému počasí bere volno a volí cestu vlakem. Včerejší ranní spoj z Plzně na Špičák a po skončení lyžování v opačném směru byl hojně zaplněn lyžaři. Zastávka vlaku na trase Praha – Plzeň – Špičák je asi 300 metrů od nástupu na lanovku ve Ski&Bike Špičák.

Zdroj:Ski&Bike Špičák