Dětský folklorní soubor Šumavánek se v sobotu zúčastnil tradiční regionální přehlídky dětských folklorních souborů v Hrádku u Rokycan, jejíž vítěz postupuje do celonárodního kola pořádaného v Jihlavě. „Jde o soutěžní přehlídku dětských souborů Plzeňska konanou ve dvouročních intervalech, které se pravidelně účastní soubory Rokytí a Rokytička z Rokycan, Jiskřička z Plzně, Mladina a Mladinečka z Plzně, Mráček z Mrákova, Úsměváček z Horní Břízy a klatovský soubor Šumavánek, který se na tuto událost pilně připravoval několik měsíců," uvedla vedoucí souboru Šumava Denisa Valentová.

Šumavánek premiérově představil nové číslo, jehož autorem je ve folklorním světě známý Zdeněk Vejvoda s názvem „Znám jedno město…". Taneční pásmo vypráví o cestě vlaku z Vídně do Klatov a několika jeho zastávkách, jako například o berounském jarmarku, Plzni, Rokycanech nebo Přešticích.

Děti předvedly skvělý výkon, který ocenila i odborná porota. Pásmo se tak v konkurenci 11 dalších choreografií umístilo na 2. – 3. místě. Z takového úspěchu měly radost děti, rodiče, ale i vedoucí souboru Olga Reitmajerová a Šárka Krejčová.

Ani dospělí ze souboru Šumava v sobotu nezaháleli a vystoupili na oficiálním vyhlášení výsledků jubilejního 50. ročníku Rallye Šumava Klatovy a 24. ročníku Historic Vltava rallye. Samozřejmě za doprovodu členů lidové muziky souboru.

V nejbližší době budete mít možnost oba soubory vidět během Sušických slavností 2015 v neděli 24. května a dále během pořadu Ve víru tance v pátek 29. května v klatovském divadle. Soubory se rovněž pilně připravují na XXII. Mezinárodní folklorní festival „Klatovy 2015", který bude ve dnech 9. – 12. července.