„Bývá to každý rok, že jeden dva týdny po svátcích je na Šumavě v okolí Železné Rudy velmi slabá návštěvnost. Naše informační a turistické centrum v budově městského úřadu navštívili během víkendu především zahraniční turisté, a to hlavně Němci," řekla Deníku pracovnice centra Ivana Vilišová.
Klid byl ale i přímo v lyžařských areálech. I když pršelo a teploty byly nad nulou, v provozu byly všechny větší lyžařské areály jako Špičák, Nad Nádražím, Weissova louka, Samoty, Belveder. Návštěvnost však byla minimální.
V největším ski areálu na Šumavě na Špičáku odbavili během uplynulého víkendu necelou tisícovku milovníků zimních sportů. „I když stále máme dobré podmínky pro lyžování, počasí nám odradilo řadu zákazníků. Máme tady velmi špatné počasí, kdy prší a nebo mrholí, je zataženo. Na svazích se proto prohánějí především žáci lyžařské školy," informoval provozovatel areálu Vladimír Kasík.
V souvislosti s návštěvností Šumavy měli klidný víkend i členové Horské služby Šumava. „Do nedělního poledne jsme na Špičáku ošetřili pouze jedno drobnější poranění zad," sdělil člen Horské služby Martin Kocum.⋌ (pou)