Na Prášilsku leží 40 až 50 cm sněhu. Ve čtvrtek byly upraveny běžecké trasy z Prášil na Prášilské jezero, Poledník, Gsenget, Hůrku, jezero Laka, Větrný vrch a Javoří pilu. Pro nedostatek sněhu zůstává neupravena trasa Slunečná – Nová Studnice.

Na Modravsku byly v pátek upraveny stopy na Březník, Filipovu Huť, Černohorskou nádrž, Pramen Vltavy, Tříjezerní slať, Rybárnu, Javoří pilu a Vchynicko Tetovský kanál. Už 9. ledna byl upraven Srnský okruh, pro špatné sněhové podmínky se neupravuje trať Vchynice Tetov – Rokyta.

V pátek byly upraveny také okruhy kolem Horské Kvildy a trasy z Horské Kvildy na Kvildu, Filipovu Huť a Zhůří (přes Zlatou Studnu). V horším stavu už je přímá trasa na Zhúří a trasa Filipova Huť – Kvilda. V okolí Modravy a Horské Kvildy leží zhruba 30 cm sněhu.

Na začátek víkendu byly plánovány i úpravy stop na Železnorudsku. Upravena není stopa na Černé a Čertovo jezero, dojezdy k Železné Rudě Debrník a U Grádlu a trasa Nová Hůrka – Hůrka. Nedostatek sněhu je také na dojezdu k Prenetu.

Sjezdové areály na Železnorudsku hlásí 20 až 80 cm sněhu, 40 cm sněhu leží na sjezdovkách v Kašperských Horách, 30 cm hlásí areál v Hartmanicích, 16 cm sněhu leží na sjezdovkách v Javorné.

Mimo provoz byla v pátek kvůli technické závadě čtyřsedačková lanovka na Špičáku. „Závadu jsme našli, vezeme z Německa náhradní díl, a jakmile dorazí, lanovku zprovozníme. O víkendu už bude lanovka jezdit normálně,“ uvedl v pátek odpoledne Vladimír Kasík ze Ski areálu Špičák.