Navštěvují ji studenti, kteří ji skvěle prezentují na soutěžích a vozí z nich medaile. Naposledy tak tomu bylo v prosinci, kdy drahé kovy získali na jedné z nejprestižnějších soutěží ČR v Karlových Varech.

„Šlo o přehlídku kuchařského a cukrářského umění, kterou pořádala AKC ČR ve spolupráci se Středním odborným učilištěm stravování a služeb Karlovy Vary. Soutěž se konala ve slavnostním sále Grandhotelu PUPP a byla určena pro žáky středních odborných škol a učilišť. Zúčastnilo se jí celkem 11 cukrářů a 17 kuchařů ze 14 škol. Naši školu reprezentovaly tři dívky; děvčata z druhého ročníku učebního oboru cukrář Eliška Sušická a Julie Potužáková a Aneta Trefancová ze druhého ročníku učebního oboru kuchař-číšník,“ uvedla zástupkyně ředitele pro odborný výcvik Marie Weinfurtová.

LAHODNÉ VÝROBKY

Soutěž Lázeňský pohárek má dvě části, první je časově náročnější a soutěžící ji připravují na svém pracovišti. Druhá část soutěže je pódiové vystoupení, kdy si soutěžící připraví během 30 minut suroviny a na pódiu pak za 15 minut musí připravit čtyři porce restauračního moučníku. „Eliška připravila v prvním úkolu tři druhy restauračních moučníků a při pódiovém vystoupení dělala tvarohový dezert s omáčkou z červené řepy a malin doplněný šlehačkou s příchutí chilli. Julie v prvním úkolu vytvořila slavnostní mísu minidezertů a při pódiovém vystoupení připravila restaurační moučník s názvem limetkový dezert podávaný s oplatkou sable, soté z čerstvých hrušek a blum a makovou drobenkou. Aneta na soutěž připravila tříchodové menu včetně dezertu. Na pódiu pak dělala teplý předkrm filátko z okouna s bramborovými placičkami a marinovanou zeleninou,“ popsala tvorbu děvčat Weinfurtová.

Cukrářky na soutěž připravovala učitelka odborného výcviku Eva Sedláčková a se soutěžící učebního oboru kuchař-číšník nacvičovala učitelka odborného výcviku Iveta Kazmirčíková.

Děvčata byla velice úspěšná. Eliška se umístila ve zlatém pásmu, v celkovém hodnocení obsadila 2. místo, Julie byla ve stříbrném pásmu a celkově na 3. místě a Aneta byla taktéž ve stříbrném pásmu a v celkovém pořadí jí patřilo 6. místo. „Je to skvělý úspěch, ze kterého máme všichni velkou radost. Každá příprava na soutěž je vždy velice náročná, o to větší uznání si všichni výše jmenovaní zaslouží,“ uzavřela Weinfurtová.