. „Je to opravdu rekord. Ve čtyřleté historii našeho závodu do strmého vrchu je skutečně Robert Mayer prvním, kdo vrch zdolal. Loni nejlepší jezdec skončil svoji jízdu metr pod vrcholem,“ prozrazuje organizátor akce Pavel Hetzer ze Stolní společnosti U Luhanů v Petrovicích u Sušice. Petrovické hřímání je klasickým motoristickým srazem motockylů různých kategorií a jízda do strmého vrchu je pak vždy hlavní atrakcí celého setkání.

„Trasa do vrchu je dlouhá sedmdesát metrů. Letos se na ni vydalo hned třicet jezdců ve čtyřech kolech. Tento závod je zvláštní například tím, že tuto trasu nemůže nikdo předem během roku natrénovat, jelikož nájezd na kamennou zídku se staví a bourá s každými závody. Pro diváky je závod velice atraktivní, vidí na celou trať od startu až do cíle, což nemají všude,“ dodal Hetzer.

Vítězem kategorie slabších strojů na trati se stal Zbyněk Hebrlein, který ve čtyřech kolech závodu najel 122 metrů. V kategorii silnějších strojů se stal vítězem a novým rekordmanem Robert Mayer.

„Je to vždycky dobrá podívaná. Je dobře, že se na vesnici konečně něco děje,“ pochvaluje si pravidelný divák Michal Hlavatý.
„Závod to byl poměrně těžký. Letos jsem se ho zúčastnil poprvé ale nějak mi to nevyšlo,“ přiznal se po závodu Václav Potužák z Čejkov.

Motosraz v Petrovicích, na který přijíždějí jezdci z Klatovska, Plzeňska, Stříbrska, Horažďovicka a z dalších míst, lákal také na příjemné posezení u piva, ale i na další soutěžní klání. Mezi ně patří například chůze naboso mezi pastičkami na myši či soutěž na kánoích po rybníce.

„Jsme v Petrovicích dobrá parta, a tak se tu dají opravdu dělat zajímavé věci. Příkladem je sochařské sympozium nebo traktoriáda a mnohé další osvědčené akce,“ dodal organizátor.