Soběšičtí opravují střechu tamní mateřské školy, která byla již v havarijním stavu. Děti si navíc v novém roce budou moci zadovádět na atrakcích, které byly u budovy školy instalovány.

Na střeše začali pracovat minulý týden. „Byla v havarijním stavu. Při dešti do ní zatékalo a například při sněhové zátěži z ní padaly tašky,“ popsal stav před rekonstrukcí soběšický starosta Václav Kotmel.

Soběšičtí získali dotaci 200 tisíc korun z Programu stabilizace a obnovy venkova. „Celkové náklady projektu jsou přes 600 tisíc korun, zbývající část financovala obec ze svého rozpočtu,“ informoval Kotmel. „Práce budou dokončeny pravděpodobně příští týden,“ dodal Kotmel.

Soběšické děti též získaly nové hrací prvky, na kterých se ještě před koncem školního roku mohly pobavit. „Nadace ČEZ poskytla finanční příspěvek 150 tisíc korun na obnovu zařízení na dětském hřišti u mateřské školy. Obec na tuto akci věnovala 20 tisíc korun,“ uvedl Kotmel.
„Je dobře, že tamní obecní úřad dbá na to, aby budova školy byla opět v dobrém stavu. Všimla jsem si, že děti mají na zahradě nové atrakce. Určitě tam teď rády chodí, protože je to tam teď hezčí,“ vyjádřila svůj názor Marie Bernadová, která je tamní chalupářkou.