Tisíce kusů spárkaté zvěře střelili vloni myslivci v okrese Klatovy. Nejlepší trofeje jsou k vidění na okresní výstavě, která byla slavnostně zahájena v sobotu v sokolovně ve Strážově.

„Na letošní přehlídce bylo předloženo 57 jeleních trofejí, 48 trofejí daňčí zvěře, 25 muflonů, celkem 1342 srnčích trofejí, devět kňourů a tři liščí lebky. Některé z trofejí byly oceněny stříbrnými a bronzovými medailemi, letos není žádná zlatá,“ informoval jednatel Okresního mysliveckého spolku Klatovy Pavel Martin, podle něhož spárkaté zvěře v okrese přibývá. „Největší přírůstky jsou u černé zvěře. Vloni jsme v okrese ulovili 2900 kusů, což je o pět set kusů více než předloni. Loví se ale především selata a loňčáci, kňourů je tu proto vystaveno málo,“ dodal Martin.

Při slavnostním zahájení vyhrávala kapela a příchozí si poslechli i ukázky vábení v podání Václava Svobody, a tak bylo v sokolovně i před ní poměrně plno. Nejvíce ale lákaly parohy i parůžky. „Já tu žádnou trofej nemám, ale přijel jsem se podívat na to, co ulovili kolegové. Je dobře, že se výstava pořádá, vždyť je to taková přehlídka úspěchů a možná i motivace pro další myslivce,“ pochvaloval návštěvník Petr Zdeněk, který přijel do Strážova až z Modravy.
Stejně jako další příchozí si mohl prohlédnout nejen trofeje, ale i tvorbu dětí, které se zúčastnily výtvarné soutěže My a příroda 2009.

„Výstava potrvá do 6. července a otevřeno je denně od 11 do 19 hodin,“ zve k návštěvě předseda Mysliveckého sdružení Strážov Miroslav Jiřík.