Okresní soutěž se uskutečnila v sobotu v Panské zahradě a na ostrově v Horažďovicích. Od brzkých ranních hodin se připravovala trať na Závod požární všestrannosti (ZPV) a vyměřovaly se dráhy pro štafetu CTIF. Soutěžilo se ve dvou kategoriích.

„Vše odstartovalo prvním mávnutím startovacího praporku v 8.10 hodin. Branný závod absolvovaly pětičlenné hlídky, na dvoukilometrové trati prokázali závodníci znalosti z topografie, základů zdravovědy, správného uzlování a požární ochrany. Zručnost se hodnotila při překonávání překážky po vodorovném laně ve výšce dvou metrů a správná trefa při střelbě ze vzduchovky. Na start štafety CTIF nastupuje osm závodníků. Mrštnost, rychlost a soustředěnost nikomu ze soutěžících samozřejmě nechyběly,“ uvedl vedoucí odborné rady mládeže Bohumír Bucifal.

MLADÍ CHTĚJÍ BÝT HASIČI

Vše se konalo pod spravedlivým okem kvalifikovaných rozhodčích. Protože se celého zápolení zúčastnily děti od 3 do 15 let, empatie posuzovatelů při hodnocení také nechyběla. Vmladší kategorii soutěžilo 18 týmů, ve starší 29. „Je povzbudivé, že mezi dětmi je na našem okrese stále velký zájem o hasičinu,“ poznamenal Bucifal.

Bojovnost dětem při soutěži nechyběla. Do svých výkonů daly vše. V mladší kategorii si po podzimním kole zlato drží mladí hasiči z Bystřice nad Úhlavou, stříbro hasiči z Malechova a bronz zůstal v Horažďovicích. V kategorii starší první a druhé místo vybojovaly stejné týmy jako v mladších, třetí dofinišoval Pačejov. „Nezbývá než poděkovat členům SDH Horažďovice za organizační zajištění a dodat, že příjemné podzimní počasí přálo celému sportovnímu dnu. Blahopřání patří vítězům a povzbuzení k činnosti a sportování i všem ostatním, pro něž není všechno ztraceno. V květnu 2019 hra Plamen pokračuje dalšími hasičskými disciplínami,“ uzavřel Bucifal.