„Celý den byl určen předškolním dětem z mateřských škol, dětem 1. a 2. tříd základních škol, dětem ze základní školy speciální z Merklína i Sušice, dětem z Domova pro osoby se zdravotním postižením z Bystřice nad Úhlavou,“ uvedla manažerka Dívky Šumavy Pavlína Brunclíková.

Na děti čekala velká hromada 30 tun písku, na stanovištích je provázely a asistovaly jim Dívky Šumavy, hrála hudba a vše moderoval Radek Nakládal. Kluci a dívky malovali na chodníky, dobývali hrady, malovali obrázky a užívali si zábavy, kterou pro ně organizátoři připravili. Jedinou podmínkou bylo přinést si vlastní „ stavební nářadí“ – kyblík, lopatku.

V závěru si děti z Bystřice s Dívkami Šumavy zatančily a už se domluvily na dalším společném setkání, které bude příští týden na sportovním dětském dnu, který se uskuteční přímo u nich doma, v Bystřici. „Stále se hovoří o zařazování lidí a dětí s handicapem do společnosti, v Sušici funguje již třetím rokem základní škola speciální pro děti s kombinovanými vadami a pro děti v přípravném stupni, či přesněji odloučené pracoviště ZŠ speciální DČCE Merklín. Jsme škola pro děti s těžším stupněm postižení, to ale neznamená, že naše děti nejsou hravé, soutěživé a nápadité. Proto jsme se společně s Offparkem a Dívkou Šumavy rozhodli uskutečnit setkání dětí s handicapem s dětmi běžných škol při společné práci,“ řekla Iva Fišerová ze ZŠS v Sušici.

„Dívky Šumavy každým krokem potvrzují, že jejich hezký vzhled není jen povrchní, dnešní akce byla jednou z mnoha dobrovolných, které věnovaly svůj volný čas. Některé přijely z daleka, absolvovaly brzké ranní vstávání, aby mohly podpořit tuto akci a svojí přítomností rozdat opět kus radosti. Velmi mě těší, že tím spolu se mnou sdílejí a naplňují filozofii sdružení Krása v srdci, hlavní myšlenky a cíle celého projektu,“ pochvalovala si Brunclíková.