„Chytal jsem u Tří vrb asi dvě hodiny, když zabrala. Trochu jsem se s ní přetahoval, ale do deseti minut byla na břehu,“ řekl Deníku rybář, jehož v té době sledovali čtyři rybáři. Kapitální štiku ihned změřili a zvážili. Na délku měla 91,5 centimetru, hmotnost pak 6,20 kilogramu.


„Je to můj nejdelší tuzemský, řekl bych přímo životní úlovek. Někdy v roce 1987 jsem chytil v Holýšově mníka a ten patřil toho roku mezi největší ryby chycené v republice. Každý rok se hodnotí tři největší úlovky jednotlivých druhů ryb. Pamatuji se, že jsem tenkrát dostal za mníka odznak, ale už nevím, jestli byl stříbrný, je to moc dávno. Vůbec nejdelší můj úlovek byl metr a dvacet centimetrů dlouhý úhoř, kterého jsem chytil v Maďarsku,“ uvedl Herian, který rybaří od svých deseti let.


Štika od Tří vrb mu zabrala na mrtvou rybku – plotici. „Štika je dravec, snaží se před zimou udělat zásoby. Každá dravá ryba to tak dělá. Když je zima, malé rybky se stáhnou, takže ve snaze sehnat něco k obživě vzala za vděk mojí ploticí,“ říká rybář. Obrovskou štiku naložil do auta a odvezl domů. „Manželka se právě chystala do práce. Otevřela kufr od auta a lekla se. Něco tak velkého nečekala,“ smál se Herian. Podle jeho slov by se ulovená štika náramně hodila na vánoční stůl, ale tak dlouho nemohou čekat. „Uděláme ji pěkně na zelenině. Bude to pořádná porce,“ zakončil rybář Herian. Odpoledne letošního 17. listopadu si bude hodně dlouho pamatovat.