„Původní byla nabouraná autem. Rozhodli jsme se postavit novou,“ zdůvodnil pořízení zastávky lomecký starosta František Skála. „Rozhlíželi jsme se tedy po okolí a vybírali z těch, které by vyhovovaly stavebně a zapadly do krajiny. Objekt, který by odpovídal těmto požadavkům, jsem objevil až v Nepomuku,“ popsal proces výběru starosta Skála.

Lomečtí a Novákovičtí používají zastávku již od června, kdy byla postavena. „Zastávka se mi hodně líbí. Je pěkná a nová. Nejčastěji z tohoto místa jezdím do Klatov,“ vyjádřil svůj názor desetiletý Petr Skála z Lomce.

„Líbí se mi, že skrz ní vidím, jestli už autobus přijíždí. Není jako ta stará, která byla navíc nabouraná. Teď jsem s ní spokojený,“ řekl Deníku desetiletý Vojtěch Thums. „Já si naopak myslím, že skrz ni není dostatečně vidět. Ale je to bezvadná zastávka,“ oponoval lomecký obyvatel Ondřej Mach.

Obec zastávku financovala z vlastního rozpočtu. „Včetně stavebních úprav jsme do tohoto projektu investovali přibližně 100 tisíc korun,“ informoval starosta Skála.