Nejvíce starostů z Klatovska bylo na společné kandidátní listině Starostové a Patrioti s podporou Svobodných a Soukromníků, kterou například v Pačejově podpořila nadpoloviční většina voličů. Hlavním „tahákem" pro Pačejovské byl jejich starosta Jan Vavřička. „V komunální politice jsem teprve necelé dva roky a výsledek, kdy nás v Pačejově volilo více než 64 procent voličů, je pro mě skvělý," řekl Deníku Vavřička, který podle preferenčních hlasů výrazně napomohl vítězství své kandidátky i v dalších obcích z lokality Březový potok ohrožených výstavbou úložiště radioaktivního odpadu.

„Otázka úložiště samozřejmě měla vliv, nicméně celý region Prácheňska má dobrou partu starostů. Lidé to ocenili, výborný je pro nás výsledek na celém Prácheňsku," zhodnotil Vavřička, který kandidoval stejně jako ostatní čtyři zástupci starostů Klatovska za hnutí Starostové a nezávislí (STAN).

Kandidátka Starostů zvítězila i v Bolešinech a v Kolinci, kde obyvatelé rovněž volili své starosty. „Je to pro mě závazek pro další práci, chtěl bych všem poděkovat za důvěru," uvedl kolinecký starosta Pavel Princ. „Samozřejmě děkuji občanům, že starosty podpořili. A je třeba pokračovat dál a dělat vše pro to, aby důvěra v samosprávy byla ze strany občanů co největší," souhlasil bolešinský starosta Josef Sommer. Za STAN kandidovali i starosta Slatiny Václav Vachuška a starosta Strašína Jan Helíšek. Ve Slatině se Starostové dělili o druhé místo s ČSSD, ve Strašíně skončili třetí.

Tři starosty vyslala do boje ODS, a v Klatovech, v Sušici i v Železné Rudě zvítězila. „Pro starosty i pro zastupitelstva je to ocenění jejich práce. Je to ale třeba brát s pokorou. Je to výborný výsledek, ale nesmí se „usnout na vavřínech"," řekl Deníku sušický starosta Petr Mottl. „Je to závazek do budoucna," souhlasil starosta Železné Rudy Michal Šnebergr. Za klatovskou ODS kandidoval kromě starosty Rudolfa Salvetra, který se do kraje dostal, i místostarosta Václav Chroust.

V Kašperských Horách přispěl k vítězství ANO 2011 tamní starosta Petr Málek.

Další dva starostové, Josef Kutil z Hrádku a Lenka Sýkorová z Dešenic, se objevili na kandidátní listině Koalice pro Plzeňský kraj, oba za hnutí Nestraníci. V Hrádku skončila Koalice druhá, v Dešenicích až pátá. V Dešenicích zvítězila KSČM, za kterou kandidoval Sýkorové předchůdce Jan Rejfek.

David Kojan