Starosta Dlouhé Vsi František Soukup rezignoval na svou funkci. Konkrétní důvody nejsou známy, neboť se nám jej nepodařilo do uzávěrky kontaktovat.

„Pan Soukup předal oznámení o odstoupení z funkce starosty obce z osobních důvodů, nyní si vybírá dovolenou,“ oznámil občanům na čtvrtečním zasedání zastupitelstva jeho člen Jaroslav Kratochvíl.

Po oficiálním ukončení zasedání, během něhož schválili rozpočet na rok 2009, oznámili všichni čtyři přítomní zastupitelé, že se rozhodli rezignovat. „Zatím jsme to neoznámili oficiálně, bylo nutné schválit rozpočet na příští rok, aby obec mohla fungovat. Nevidíme ovšem rozumnou možnost, jak bychom mohli po odstoupení starosty dále pracovat. Rozhodli jsme se tedy pro odstoupení,“ vysvětlil místostarosta Rudolf Hasenöhrl.

Pokud počet zastupitelů klesne pod pět, musí tuto situaci obec nahlásit krajskému úřadu, který informuje ministerstvo vnitra. „Pokud nezůstane nikdo, kdo by zajistil nezbytný chod obce, pověří tím ministr tzv. správce obce, který tuto funkci vykonává až do mimořádných voleb. Volby vyhlašuje ministr vnitra, potřebnou dobu bych odhadl zhruba na půl roku,“ popsal možný scénář Přemysl Tomašuk z krajského úřadu Plzeňského kraje.