Deníku to potvrdila domažlická policejní mluvčí Vladislava Čejková. Jak již Deník jako první informoval, sibiřský husky slyšící na jméno Siwash se ztratil vloni 1. prosince z Kolovče. Zaběhl se do Černíkova, kde ho později chytili lidé z Janovicka, kterým se shodou okolností také ztratil sibiřský husky a kteří ho tam hledali po upozornění, že se v obci takový pes pohybuje. Jenže když zjistili, že není jejich, chtěli ho předat do klatovského útulku. Ten ho však nemohl od soukromých osob přijmout, a tak se pes dostal ke starostovi Černíkova, jenž už ho do útulku jako zástupce obce předat mohl.

Cestou prý ale zastavil na odpočívadle na Vráži na hlavním tahu z Klatov do Domažlic. „Tam byl pán, kterému se pes moc líbil a říkal, že by se u něj měl líp než v útulku, kam jsem mu řekl, že ho vezu. Tak jsem mu ho věnoval,“ řekl Deníku starosta Šlachta. Zároveň přiznal, že si na nového majitele nevzal žádný kontakt, a tak nikdo netuší, kde ho hledat. Majitelka Siwashe proto podala na starostu trestní oznámení, Šlachta se ale soudu bát nemusí.

„Podezření z trestného činu zjištěno nebylo,“ řekla Deníku v úterý Čejková s tím, že starosta bude řešen klatovským městským úřadem pro přestupek. „Hrozí mu tak pokuta do výše 30 tisíc korun,“ doplnila policistka. „Čekala jsem, že to takhle skončí. Nejde mi ale o jeho potrestání, ani od něj nechci žádné peníze, jen jsem doufala, že se dozvím, kde pes skončil,“ řekla Deníku majitelka psa Marika Schmidtová z Kolovče. Sice už prý občas pochybuje, že se jejího miláčka podaří najít, ale přesto se o to s rodinou stále snaží. „Má čip číslo 968 00000230263. Nálezci nabízíme odměnu, kontakt na mne je 728 126 018,“ žádá Schmidtová.