„Letošní ročník byl součástí 5. ročníku seriálu soutěží pod názvem Šumavský hasič v disciplínách TFA, a to jako jeho první závod. Tento seriál je v letošním roce pořádán sbory dobrovolných hasičů z klatovského okresu, konkrétně SDH Spůle, SDH Luby, SDH Plánice a SDH Strážov. Sobotní soutěže se zúčastnilo celkem 13 závodníků, kteří zastupovali celkem 10 sborů dvou krajů,“ informoval Petr Kresl z SDH Spůle.
Trať, která zahrnovala devět disciplín (roztažení dvou proudů hadic „B“, hammerbox, vytažení zátěže na lešení, svinutí dvou hadic „B“, přenos 30 kg kanystrů na stanovenou vzdálenost, překonání bariery, odtažení figuríny po určené trase, připojení proudnice na monitor a pronesení zátěže tunelem se sníženým profilem), byla umístěna z menší části na zpevněném povrchu, její větší část se pak nacházela na posekané louce. S tratí si nejlépe poradil Robin Bureš (SDH Cítoliby, Ústecký kraj), na druhém místě doběhl Pavel Lepší (SDH Zborovy, Plzeňský kraj) a na třetím Jaroslav Cibulka (SDH Přeštice, Plzeňský kraj).

„V nejbližší době nás očekávají další kola Šumavské ligy, a to v Lubech 23. června, v Plánici 5. července a Strážově 11. srpna,“ dodal Kresl s tím, že pořadatelé děkují sponzorům i všem, kteří se na úspěšném průběhu soutěže podíleli.