O dva kilometry delší oproti minulému týdnu už jsou sjezdovky, na nichž se bude lyžovat o tomto víkendu, na šumavském Špičáku. Pomohl k tomu v minulých dnech vydatný mráz, díky němuž se mohlo trvale zasněžovat, i 10 cm přírodního sněhu, který v souhrnu napadl. „Celkem už nabízíme 6,5 kilometru sjezdovek. V celé délce se lyžuje na jedničce Turistické, dvojce U Zalomeného, trojce Slalomové i pětce Spodní Šanci. Znovu otvíráme areál pro děti a začátečníky pod hotelem Sirotek,“ řekl k čerstvým novinkám vedoucí střediska služeb Ski&Bike Špičák Jan Kasík. Mimo to je k dispozici sjezdovka od hlavního parkoviště a dětské hřiště u chaty Blaženka.

V sobotu se navíc v areálu objeví pódium pod širým nebem v rámci velké Snow Party, jejímž hlavním pořadatelem je Špičák Gastro. Akce začíná v 10 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na Prago Union, PIO Squad - Dj Five, Bodymovin & MC Zverina, SNBM, Wotty, Adam B a Sixthsense. Vstupenky je možné kupovat on-line.

Zdroj: Ski&Bike Špičák

Kromě Špičáku jsou v provozu areály Nad nádražím, Belveder, Samoty, Alpalouka, Weissova louka a Goldhof. Zajezdit si lidé mohou i v Kašperských Horách a o víkendu i v Nýrsku.

Stopy pro běžkaře jsou zatím upravovány jen na Modravě a na Horské Kvildě.

Jaký byl první víkend na Špičáku v letošní zimní sezoně? Podívejte se v naší galerii: