Jenže těmito snadnými podmínkami bylo vše banální vyčerpáno a na desítku zúčastněných pejsků čekaly různé zapeklité úkoly.

„Podobnou soutěž jsme viděli jinde a líbila se nám. Tak jsme si řekli, proč to nezkusit. Pořádáme závody služebních plemen, a tak nás napadlo, že uděláme i něco pro lidi. Už jsme to dělali i vloni a přišlo devatenáct psů. Letos je to bohužel horší, počasí nám nepřeje. Ale stejně děláme takovou soutěž s radostí,“ řekl Deníku Aleš Jahoda z pořádajícího sušického kynologického klubu a na otázku, jak se pozná správný voříšek, reagoval: „Musí mít rád svého páníčka a páníček jeho. Prostě to musí být domácí mazlíček.“

Na cvičišti se tak sešli pejskaři všeho věku a pejsci různých velikostí. S pořádným mazlíkem se předvedl Jan Šmol. „Je to flanderský bouwier, což je v Čechách vzácný pes. Je sice čistokrevný, ale tady jsme nemohli chybět,“ řekl Sušičan, který neskrýval, že psa je nutné během soutěže motivovat laskominami. „Dávám granule,“ svěřil se.

Naopak s malým pejskem bojovala o umístění Adéla Brožová ze Sušice. „Je to opravdový voříšek a jmenuje se Fík. Mám ho už čtyři roky a s jeho venčením mi pomáhá babička,“ svěřila se desetiletá dívenka.

Výsledky: Nejšikovnější sušický voříšek: 1. místo - Zenglerová Lucie (fenka Tereza), 2. místo - Panský Petr (fenka Rita), 3. místo - Melkus Jakub (pejsek Atos). Nejhezčí sušický voříšek: Bruzlová Eva (pejsek Čert).