„Bazar bude pořádán po celý den od 9 do 15 hodin. Právě tam budeme dražit věci, které nám místní občané do bazaru přinesou. Prosíme proto podnikatele, umělce i ostatní občany, kteří chtějí přispět na dobrou věc, aby věnovali do vánočního dobročinného bazaru jakékoliv zajímavé věci, které by se tam ve prospěch dětí daly vydražit. Zároveň máme připravenu sbírku hraček a poštu pro Ježíška,” informoval místostarosta města Klatovy Jiří Štancl.
Během celého programu se budou na nádvoří kláštera střídat pěvecké sbory. Připraven bude bohatý kulturní program doplněný o občerstvení typu vánoční punč a podobně.

Zájemci, kteří chtějí věnovat věci do vánočního bazaru, je již nyní mohou odnášet do denního stacionáře Diakonie ČCE v Klatovech.

„Může jít o zajímavé knihy, staré nebo nové fotografie města, obrazy, ale nabídnout do prodeje můžete i výtečnou domácí zavařeninu, slivovici a další zajímavé věci, které by se daly v akci zpeněžit. Dobročinného bazaru se také zúčastní český reprezentant v hodu oštěpem Petr Frydrych, který poskytne do dražby svůj oštěp,” dodal Štancl.

Ani Rotary club Klatovy nezůstane pozadu. „Náš club přispívá na charitu pravidelně, stejně tak Diakonii v Klatovech, Klokánku v Janovicích nad Úhlavou a podobným organizacím, proto chceme také přispět na dobročinný vánoční bazar. Členové přispějí dary do bazaru a také se ho osobně zúčastní,“ sdělil za Rotary Club Klatovy Pavel Honzík.