Akce se konala na hřišti a ve sportovní hale u gymnázia. „K našemu spolku náleží i loutkové divadlo, tak přišel na dětské hřiště ty nejmenší přivítat hosty Kašpárek se svým koníkem Ferdou. Pro dobrou náladu nám po dobu akce hrála kapela Štreka. Součástí bylo také vystoupení pěveckého sboru Svatobor s krásnými písněmi První republiky. Dobrovolní hasiči pro děti připravili pěnu na dovádění a zároveň představili svoji techniku. Svatojánci dětem na obličeji vykouzlili různorodé obrázky. A pro ty nejmenší byla připravena obří nafukovací skluzavka," uvedl jednatel TJ Sokol Sušice Pavel Moureček.

V prostorech sportovní haly se promítaly ukázky sletových skladeb, které se připravují na XVII. Všesokolský slet, který se bude konat červenci roku 2024. V hale si rovněž zájemci měli možnost vyzkoušet různé sportovní aktivity.

Dny Šumavského trojhradí na Kašperku.
Východní věž na Kašperku ožila, zájem o prohlídky byl obrovský

Součástí byla rovněž sletová štafeta. „Jde o akci České obce Sokolské a koná se vždy rok před zahájením sletu. Sokolové či občané mají za úkol vymyslet sletové poselství k právě připravovanému Všesokolskému sletu, a těm kteří o Sokole ještě neslyšeli, by měla tato akce přiblížit poselství a vlastně celkovou práci Sokola," vysvětlil Moureček.