V sobotu se sešli zástupci Sokolské obce, pozvaní přátelé a všichni příznivci v místní sokolovně, kde si připomněli tuto významnou událost. Obec pro tuto příležitost připravila bohatý program.

Historie místního sdružení sahá až do 11. května 1919, kdy se sešla ustavující valná hromada samostatné jednoty Sokola Předslav, za přítomnosti sokolů z Klatov a Měčína. V tento den vznikla samostatná jednota, která vstoupila do svazu Sokolské župy Šumavské. Nejdříve Sokolové cvičili v sále místního hostince, poté ve škole. Až v roce 1921 spolek odkoupil místní lihovar a v roce 1923 byla již zcela dostavěna nová budova sokolovny.

V dnešní době je využívána k různým, nejen sportovním akcím. V sobotu se sem na cvičení sešli i Sokolové z Klatov. ,, Já jsem v klatovském Sokole od roku 1969. Účastnila jsem se všech sletů. My se vždycky dáme dohromady a společně vystupujeme jako jeden celek. Je nás tady osmnáct až dvacet,“ řekla sokolka z Klatov Jana Michalská. Na začátku slavnostního odpoledne všechny přivítal starosta obce Předslav Miloslav Kreuzer.Na začátku slavnostního odpoledne všechny přivítal starosta obce Předslav Miloslav Kreuzer.

,,Dnešní kulturně společenské odpoledne jsme uspořádali k tomuto významnému výročí. Pojali jsme program podle toho, aby se líbil opravdu všem. Nejdříve bylo hudební vystoupení, kde nám zazpívala Michaela Černá z Klatov, po proslovu, kde seznámíme přítomné s historií Sokola, vystoupí cvičenci a cvičenky ze Sokola Klatovy a Předslavi. Na závěr zahrají harmonikáři, bude občerstvení a večer vystoupí skupina Turbo Revival,“ řekl starosta Kreuzer.

Martin Macík v Klatovech.
Jízda Martina Macíka fanoušky nadchla i pobavila