Sochy v ulicích Klatov jsou instalovány od roku 2022 a hned o počátku neucházejí řádění vandalů. Prvotně to byla bronzová socha mladíka v trenkách s mobilem v ruce, která byla poškozena dokonce opakovaně, vloni byl poškozen Vagabund klatovský, kterému byla uražena část ruky a letos to odneslo dílo nazvané Korunovace.


Nahrává se anketa ...

„Dne 18. května krátce před pátou hodinou ráno došlo v Hostašových sadech k poškození dřevěné sochy, kdy byla poničena noha postavy a lavice v její spodní části. Poškozením byla na uměleckém díle způsobena škoda ve výši 20 tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

Zdroj: Daniela Loudová

Z místa činu a jeho okolí policisté zajistili kamerový záznam, takže bylo jen otázkou času, kdy bude pachatel dopaden a zadařilo se. Klatovští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

Díla v ulicích budí bujarou diskuzi mezi lidmi. Vloni byl nejdiskutovanějším železný kajak, který byl součástí rozsáhlejšího díla, a letos je to především mlátička nazvaná Poustevník.