Včera to v Plzni uvedl jednatel společnosti Vladimír Kasík. „Nejprve chceme dokončit zasněžování areálu za dvanáct milionů korun. Dále počítáme s novou lanovkou z parkoviště Kaskády do poloviny špičáckého svahu za pětačtyřicet milionů,“ doplňuje. Rekonstrukce čeká chatu Blaženku. Ta by se měla změnit ve víceúčelový objekt s restaurací s podzemní garáží pro rolby a skútry.


„Výše investice je propočítána na průměrnou sezonu. Pokud tahle tedy nesklouzne pod průměr, projekty by se měly uskutečnit,“ pokračuje Kasík. Výhledově by pak chtěla společnost do lyžařského střediska vložit dalších 105 milionů korun. Za ně by mohla postavit nová parkoviště, další lanové dráhy nebo rozhlednu na vrcholu Špičák.


Novinkou bude rodinné jízdné


Na letošní rok společnost nechystá žádné zdražování. Jednodenní jízdné pro dospělé tak v hlavní sezoně zůstane na loňských 490 korunách. Za některé permanentky naopak lyžaři zaplatí až o několik desítek procent méně. Novinkou budou například rodinné jízdenky. „Nabídneme denní, vícedenní i sezonní. Čtyřčlenná rodina tak letos například zaplatí za celodenní lyžování 980 korun. Loni to bylo 1640 korun,“ vysvětluje Josef Treml ze Sport Service.


Do letošní sezony společnost investovala kolem sedmi milionů korun. Část peněz zamířila do dvou nových věží na zasněžování. „Věže mají větší výkon než předešlá zasněžovací zařízení a umožňují vyrábět technický sníh za vyšších teplot,“ dodává Kasík.


Na své si přijdou i snowboardisté


Změny se dotknou také vyznavačů snowboardingu a freestylového lyžování. Na Špičáku totiž bude k dispozici rolba na tvorbu snowparků. „Zařízení umožní vytváření speciálních terénních překážek, známých ze špičkových alpských areálů,“ sděluje Kasík. Ski areál Špičák patří mezi dvanáct českých pětihvězdičkových areálů.