Od začátku týdne připadlo ve Ski&Bike Špičák už více než 30 centimetrů čerstvého prašanu. „Zima se k nám vrátila doslova v Ladovské podobě. Na sjezdovkách máme opět metr sněhu. Nově napadaný průběžně upravujeme a promícháváme jej s původním firnem. Lyžování je na této struktuře sněhové pokrývky nejlepší, jaké může být,“ řekl provozní ředitel areálu Vladimír Kasík.

Napadaný přírodní sníh využijí rovněž k vylepšení vln a klopených zatáček na funline na Spodní Šanci.
Dle Kasíkových slov není problém ani jízdou na hory. „Sám jezdím každý den z údolí na Špičák. Cesty jsou bez problémů průjezdné.“

Kromě Špičáku si můžete na Železnorudsku zajezdit také v areálech Nad Nádražím, Weissova louka, Samoty, Belveder, Alpalouka, Goldhof, Debrník a v provozu je i lanovka na Pancíř.

Na Špičáku, Nad Nádražím, na Weissově louce, na Samotách a v areálu Goldhof se koná v některé dny také večerní lyžování.
Plně v provozu je i lyžařský areál v Kašperských Horách, kde si užijete ve středu, v pátek a v sobotu i večerní lyžování.
Areály v nižších polohách jsou zatím stále uzavřené.

BÍLÉ STOPY

Na své si přijdou i vyznavači bílých stop, které rovněž nabízí dostatek sněhu. Jsou upraveny na Železnorudsku (15 – 70 cm sněhu ) a v okolí Horské Kvildy (cca 70 cm), na Modravsku (70 cm) je plánují projet v pátek. V okolí Srní (20 – 40 cm) běžecké trasy upraveny nejsou. Od pátku začne postupná úprava běžeckých tras i na Prášilsku (od 50 do 140 cm). V pátek přijde na řadu okruh Prášily – Nová Studnice – Velký Bor a okruh Gsenget a v sobotu pak okruhy Poledník a Laka. Úsek Prášily – Skelná se zatím upravovat nebude.

Na tomto místě v Zavlekově byla nalezena žena v bezvědomí.
Na silnici ležela žena v bezvědomí, zřejmě ji srazilo auto