V minulém roce se babyboom v České republice zastavil, letos se opět rodí více dětí. Párů, které se rozhodly vstoupit do manželství, je ovšem i na Klatovsku méně.

„Do konce června bylo uzavřeno v Klatovech 41 manželství, v minulém roce 59,“ informovala klatovská matrikářka Lenka Janoušková.

Počet uzavřených manželství klesá v celorepublikovém měřítku. „V manželství se tak rodí čím dál méně dětí, mimomanželských je v Tachově už dokonce 50%,“ sdělila Lenka Dostálová z Českého statistického úřadu.

Na Klatovsku se za první čtvrtletí narodilo stejně dětí jako za stejný časový úsek v minulém roce, a to 229. „Nedá se v tuto chvíli říct, že babyboom na Klatovsku stagnuje. Je možné, že se na konci roku narodí dětí více,“ uvedla Dostálová.

„Je dobře, že se rodí více dětí. Rodily se hlavně ve válce, protože lidé potřebovali jistotu. Nyní to je nejspíš z prozaického důvodu, že děti chce každá žena,“ vyjádřila svůj názor Františka Tomanová z Klatov, která je babičkou devítileté Michalky a sedmileté Katky Kostkových.