Tentokrát jsme se na Klatovsku zaměřili snad na jedno z nejoblíbenějších jídel, nejen mezi dětmi, smažený sýr. Kde mají nejlepší, posílali tipy naši čtenáři. A ne všude mají jen eidam.

Jednou z nejvíce jmenovaných restaurací, kam lidé míří za nejlepším „smažákem“, je Střelnice v Klatovech. „Tam mě smažený sýr nikdy nezklamal. Měla jsem tam i hermelín a ta porce se nedá ani sníst, a opravdu jsou výborné,“ vychvalovala Petra Toušková z Klatov.

A jídlo vás ani nezruinuje. Za smažený sýr s vařeným bramborem a tatarkou tam zaplatíte 135 Kč.

Častěji tipovanou byla také restaurace v Hotelu Beránek. Tam máte na výběr dokonce ze dvou sýrů. Za klasický smažený sýr s hranolky a tatarkou dáte 150 Kč, druhou variantou je plísňový sýr, který vás vyjde se stejnou přílohou na 160 Kč.

Za klasikou směřují lidé také do Klatovského dvora, kde za toto oblíbené jídlo zaplatíte s hranolky a tatarkou 189 Kč, ale s tím, že sýr má větší gramáž.

Vyzdvihovaná byla také restaurace U Chovatelů v Sušici. „Je tam sýr poctivě dělaný, žádný polotovar,“ uvedla čtenářka Milena Boubelová.

Dalšími tipy byly restaurace Pod Mezí v Nýrsku, Na Růžku v Žichovicích, Kamzík na Špičáku či Autokemp Nýrsko.

Vůbec nejčastěji ale lidé vychvalovali Vystřelené Vočko v Rabí, tam chválou nešetřili. A je to i tím, že právě tam nedělají klasický smažený sýr z eidamu, ale cheddaru či goudy. Tato pochoutka tam s hranolky a salátkem bude vaši peněženku stát 199 Kč za cheddar či 189 Kč za goudu. Majitel restaurace Tomáš Duda se chtěl lišit od klasiky, původně takové jídlo ani nabízet nechtěl. „My, když jsme otevírali hospodu, jsme nechtěli původně vůbec smažit. Ale lidé sem jezdili a chtěli smažák, že když ho nemáme, tak pojedou jinam. Tak jsme k tomu také nakonec přistoupili, ale chtěli jsme se odlišit od klasického smažáku, tak jsme vybrali cheddar a ujalo se to. Děláme k tomu i speciální hranolky a lidé sem na něj jezdí hodně,“ řekl Duda, kterého moc těšilo, že ho čtenáři Deníku doporučovali.

Pochvalují si ho i návštěvníci. „Smažák z eidamu dostanete všude, a neříkám v žádném případě, že je špatný, leckde ho udělají skvělý, poctivý. Ale pochoutku z cheddaru jen tak nenajdete. A já na ni do Rabí jezdím rád, ne sice úplně často, ale když vás chytne taková ta slina, tak prostě seberete rodinu a jedete,“ uvedl Petr Toušek z Klatovska.

Samozřejmě se ale najdou i ti, kteří si nejraději udělají smažený sýr doma, který považují za ten nejlepší, ať už z eidamu či goudy, což jsou nejčastěji kupovaný druhy sýrů právě na oblíbený „smažák“.