Město se aktuálně  dohodlo na pořádání akce se soukromým subjektem.

MěkS se již v loňském roce rozhodlo, že nebude v organizování „slavností piva a hudby"  pokračovat. Akce prý stěží pokryla výdaje a kulturní středisko  sedm let čelilo za svoji snahu a práci kritice.

„Sedm let jsme čelili stížnostem z řad veřejnosti i městského úřadu, kdy jsme stále jenom obhajovali své počínání. Tradici zkazila  reakce lidí,  mládež devastující okolí kulturního domu, stěžovatelé na noční klid, kritici na špatný hudební výběr i lidé, kteří svým chováním pobuřovali veřejnost a pletli si toalety s vyměšováním přímo v areálu kulturního domu mimo dané WC," komentovala v loňském roce důvody, proč nechce slavnosti MěKS dále organizovat,  ředitelka Hana Haladová. Ta se k situaci nemohla aktuálně vyjádřit, jelikož je na zahraniční dovolené.

Pivo  opět poteče

Město Klatovy však kvůli nátlaku veřejnosti od pořádání slavností piva nechtělo ustoupit ,  a tak hledalo nové řešení.

„Jednali jsme o tom, co s pivními slavnostmi v Klatovech budeme dělat dál. Kdo je bude zajišťovat a kdo bude jejich garantem. Jednali jsme  s několika subjekty a rozhodli se, že pivní slavnosti letos převezme SK BMX Klatovy, který se nabídl," informoval Deník místostarosta města Jiří Štancl.

„Pivní slavnosti se uskuteční ve dnech 8. až 10. června v areálu bikrosového závodiště Za Vodojemem v Klatovech. Tam se budou prezentovat pivovary, které návštěvníkům nabídnou 22 druhů piv. Návštěvníci pivních slavností budou mít k dispozici více místa pro tanec i řadu soutěží o ceny," říká za organizátory Karel Mařák.

I nové pivní slavnosti budou podle Mařáka doprovázeny bohatým hudebním programem. Milovníci pěnivého moku se mohou těšit na skupiny z Klatov a okolí. Vystoupí i jeden speciální host.

V bohatém víkendovém programu zahraje například orchestr ZUŠ Klatovy, Mars,  Snikers, The Mood, F.R.C., Pilouny, Nešuka, Septic People, Ukradený Vjecy. „Těšit se můžete také  na Klatovské dragouny, Skalanku a heligonkáře. Jediným hostem mimo region bude kapela DOA," popisuje chystaný program Mařák.

Vyznavači pěnivého moku rozhodnutí MěKS i města vítají. „Myslím si, že ať bude pivní slavnosti pořádat v Klatovech kdokoliv, určitě to bude lepší než v režii kulturního střediska. Město by se mělo zamyslet nad tím, zda by nebylo rozumné udělat nové výběrové řízení na ředitele kulturního střediska. V posledních letech kritiky z řad veřejnosti na práci paní ředitelky přibývá. Určitě by případná změna přinesla do kultury a kulturního prostředí v Klatovech nového ducha," myslí si klatovský občan Martin Popelka.