Ač jsou pivní slavnosti v Klatovech hojně navštěvované tisícovkami lidí, tak se jejich pořadatelství v posledních letech přehazuje jako horký brambor.

Dlouholetým pořadatelem bylo městské kulturní středisko, které je však v roce 2011 připravilo naposledy. Minulý rok se jich zhostil Karel Mařák, ani ten je letos pořádat nebude. Ale milovníci piva o svoji oblíbenou akci nepřijdou. „Letos se budou pivní slavnosti konat na prostranství u bývalého ČSAD u viaduktu. Pořadatelem bude Vlastimil Lagron," sdělil místostarosta Klatov Jiří Štancl.

Pestrá nabídka

Pivní slavnosti si do kalendáře můžete zapsat na 7. a 8. června. Tentokrát nebudou pokračovat až do neděle, ale skončí už v sobotu. „Budeme mít deset pivovarů, například Chodovar, Bernard, dva německé pivovary, Svijany, Lobkowicz, Harold, Holba, Prazdroj a Budvar. V plné nabídce budou piva, která jsou nejpopulárnější. K pivu si budou moci návštěvníci dát dobré jídlo, jako pečené kachny, grilovaná kuřata, žebírka, rozjednané mám i ryby a další běžné věci," seznámil s nabídkou Lagron.

Připraveno bude podle pořadatele cca sedm set míst k sezení pod stany, aby akci nepřekazilo nevlídné počasí.

Slavnosti začnou v pátek v 16 hodin, hrát se přestane o půlnoci. Během té doby se vystřídá čtyři až pět kapel. V sobotu se pivo roztočí od deseti hodin, první ze šesti kapel kapela se rozehraje ve 12 hodin. „Skončíme opět o půlnoci, možná o chvíli později. V neděli už nic nebude, protože se to prý nikomu nevyplatí. Během těch dvou dnů se lidé mohou těšit například na Extra Band, Palici, Anakondu, country i dechovky, aby si každý přišel na své," uvedl Lagron.

Během slavností bude silnice od viaduktu k viaduktu v ulici Franty Šumavského uzavřena. „Některé stánky budou i z druhé strany potoka, protože tam moc placu není. Hlavně je tam vše zpevněné, takže by nás nemělo trápit bláto, kdyby počasí zazlobilo. Uděláme vše pro to, aby to bylo pěkné, a srdečně všechny zveme," uvedl na závěr Lagron.