Po Nýrsku se touto specialitou pyšní Janovice nad Úhlavou. Sezonu už mnohde zahájili, ale počasí zatím příliš nepřeje.

„Na návštěvníky čekají dva bazény se slanou vodou, skluzavka a vodní hřib. Nebudeme stříhat slavnostně pásku, ale uděláme první den pro návštěvníky bez vstupného. Zahájení plánujeme na 29. června,“ uvedl starosta Janovic nad Úhlavou Michal Linhart. Nová je i pokladna, toalety, sprchy a venkovní šatny. Celá akce vyšla na zhruba 30 milionů korun. Tím ale obnova koupaliště nekončí. „V dalších letech chceme dál rozvíjet celý areál, a to především o dětské herní prvky, plochy pro sport a zábavu,“ dodal starosta.

Za celodenní vstup tam dospělí zaplatí 50 Kč, děti 30 Kč. Otevřeno bude denně od 11 do 19 hodin.

Počasím je ovlivněn provoz na dalších koupalištích na Klatovsku. „Provoz zahájíme v závislosti na počasí v polovině měsíce června,“ sdělila vedoucí nýrských sportovišť Lucie Jandová. „V týdnu bude otevřeno od 13 hodin a o víkendu již od 10 hodin vždy do 19 hodin. Od července bude možné koupaliště navštívit každý den od 10 do 19 hodin. Vstupné na koupaliště se nemění,“ dodala Jandová.

Sezonu na konci května zahájili v městských lázních v Klatovech, kde je vždy otevřeno dle počasí. Stejné je to i v Sušici. V Kolinci plánují otevření začátkem července. Novinkou tam pro návštěvníky bude nové parkoviště. „Chtěli jsme se především zbavit prašného místa, aby nelétal prach do bazénu a na lidi. Součástí je i místo pro invalidy a místo na čerpání pro hasiče,“ sdělil starosta Kolince Pavel Princ.