Co vás přivedlo k tomu, že jste si založil kapelu?

Byla to šílená náhoda. Měl jsem dva týdny před koncertem, kde bych hrál pouze já s kytarou a zpíval. Najednou ze dne na den jsme se s Františkem Pelíškem domluvili, že by nebylo od věci si na ten koncert udělat kapelu. Mám rád výzvy a dva týdny před prvním koncertem vznikla. Koncert se neskutečně povedl a dneska je kapela Adam Jílek, Lukáš Hájek, Vašek Bečvář a já.

Jak dlouho hrajete a co vše už jste zažili?

Hrajeme od února 2018, ale hodně nás zabrzdila covidová situace, už dva roky nemůžeme hrát pořádně. Za první dva roky jsme toho zažili spoustu. Festivaly Hrady.cz, natáčení videoklipu ve Španělsku, turné s Pekařem po celé ČR, koncert v Lokomotiva aréně pro 3000 lidí. Zažili jsme i výhry v hudebních soutěžích a pak se to sice všechno zastavilo, ale i přes to všechno jsme se snažili stále vydávat nové videoklipy, dělali live streamy a hlavně jsme vydali už druhé CD.

Zásahy hasičů během vichřice na Klatovsku.
Hasiči vyjížděli k utrženým střechám, padlým stromům i zlomeným sloupům

Skupina Adys a jejich nové CD.Skupina Adys a jejich nové CD.Zdroj: Foto: archiv skupiny

Představte nové CD a na co lidé mohou těšit na křtu?

CD se jmenuje LOPATY POPu a je nahrané (krom jedné písničky) u Petra Lebedy v LeGrillRecords v Kutné Hoře. Petr lebeda je výborný člověk, producent a hlavně kytarIsta v kapele Rybičky 48. Písničku Sny jsem nahrávali ve studiu Propast u Petra Jandy (Olympic). Každá písnička je jiná, každá má svojí historii, svůj příběh a je něčím osobitá. Je to podle nás opravdu CD, na který jsme všichni v kapele moc pyšní. Bereme ho jako takové naše miminko.

CD pokřtíme v kulturním domě v Klatovech 23. dubna. Lidé se mohou těšit na hosty - kapelu Fiasko, známého písničkáře Vojtaano a ještě známější punkrockovou formaci Civilní obrana. My jako obvykle připravujeme nadupaný set písniček, konfet a pyroefektů, aby lidi měli na co vzpomínat. Mimo jiné CD nám pokřtí zvláštní hosté.

Co je vaším snem?

No, jak asi každé kapely, dostávat se stále víc a víc do povědomí lidem, vyprodávat koncerty a jednou si v té O2 aréně zahrát prostě chceme. Ale možná důležitější je, aby jsme měli stále sebe. Jsem za každého v kapele hrozně rád a nechci, aby docházelo k nějakým výměnám členů a podobně.