Žáci během půl roku mají za úkol vyzpovídat pamětníka ze svého okolí, natočit jeho vzpomínky, zdigitalizovat fotografie, prozkoumat archivy, a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument o jeho životě,“ řekla koordinátorka projektu Jitka Doubravová.

Někteří podle příběhu kreslí komiks, jiní tvoří prezentaci pro spolužáky, další se vydají do rozhlasu v Plzni, kde jim redaktoři pomohou sestříhat nahrávku do rozhlasové reportáže. Pro žáky, kteří se rozhodnou natáčet pamětníka na video záznam, byl uspořádán "video workshop". Vznikne tak tří minutová reportáž, kterou žáci budou prezentovat před veřejností.

Žáci si vyzkoušeli práci v nahrávacím studiu.Zdroj: Deník / Lucie Kohoutová

"Projekt je zakončen slavnostní prezentací všech týmů před veřejností a odbornou porotou, na které studentské týmy soutěží o nejlépe zpracovaný a představený příběh," dodala Jitka Doubravová

Pro tento okres bude slavnostní prezentace v Klatovech, 17. dubna v sále radnice od 16 hodin. Týmy budou před tříčlennou porotou obhajovat své projekty a budou vyhlášeni vítězové. Toto snažení bude za podpory široké veřejnosti.

Ilustrační snímek.
Tip Deníku: Velikonoční zdobení věnečků