Novotou nyní svítí fasády budov Mateřské školy v Tylově ulici a Základní umělecké školy Fr. Stupky v Lerchově ulici v Sušici. Do zateplení objektů škol investovalo město více než dvacet milionů korun. Oba projekty byly slavnostně předány v pátek 25. září.

„V budovách byly vyměněny okna a dveře, byly zatepleny pláště budov a střechy, budovy mají i nové fasády. Kromě toho, že projekty přinesou výrazné úspory na energiích, vypadají nyní obě školy dobře i z estetického hlediska,“ popsal úpravy starosta Sušice Petr Mottl.

Oba projekty město Sušice financovalo s pomocí dotace z Operačního programu Životní prostředí.

Náklady na rekonstrukci Mateřské školy v Tylově ulici jsou třináct a půl milionu korun, z toho dotace z evropských fondů pokryje 7,15 milionu korun, u budovy Základní umělecké školy Fr. Stupky činí náklady 6,7 milionu korun, z toho dotace je 3.2 milionu korun.

Úspory na energiích při vytápění by měly být minimálně dvacetiprocentní.

„Nová školka se nám líbí, díky nové fasádě úplně rozkvetla. Už jsme to potřebovali, byli jsme taková šedivá myška, teď máme školku pěkně barevnou, což ke školce patří a určitě se to bude líbit i dětem,“ pochválila opravu ředitelka Mateřské školy v Tylově ulici Mirka Oudesová.