Čekárny lékařů jsou plné. „Už druhý týden přichází hodně dětí s chřipkou. Nejdříve to byly spíše školní, nyní se přidávají školkové. Přibývá také komplikací, kdy je chřipka doprovázená zápalem plic. Dá se říci, že jde o klasickou chřipkovou sezonu, takže mám stále plnou čekárnu,“ uvedla klatovská dětská lékařka Irena Bijedičová.

SLUČUJÍ TŘÍDY

To, že hodně dětí chybí, řeší například v klatovských školkách, kde musejí mnohde třídy spojovat, protože je doma většina třídy i učitelky. „V mateřských školách v Klatovech je v současné době 55 % nemocných dětí. Nejvíce jsou rozšířené neštovice, objevily se v několika případech i příušnice, ve velké míře je to chřipka a virózy. Zvýšená nemocnost ve školkách se týká i dospělých, učitelek a provozních zaměstnanců.

Situaci řešíme dočasným spojováním dětí na třídách. V tomto týdnu byla vlna nemocnosti zatím nejvyšší a očekáváme postupný návrat dětí i dospělých v příštím týdnu do školek,“ řekla ředitelka klatovských školek Jitka Luňáková.

Maškarní bál v MŠ Máchova v Klatovech.
FOTOGALERIE/VIDEO: Na maškarním se děti vyřádily

Podobné je to i ve školách. „Máme hodně nemocných dětí, ale ještě to není tak hrozné, že bychom museli vyhlásit chřipkové prázdniny. Spíše se nám žáci střídají, někteří se uzdraví a jdou marodit jiní,“ sdělila ředitelka klatovské ZŠ v Čapkově ulici Dana Martinková.

ČEKAJÍ HLAVNÍ VLNU

Ani v Sušici se žákům chřipka nevyhýbá. „Máme 27 tříd a někde chybí i jedna třetina dětí, někde třeba jen dvě tři, takže prázdniny ještě neplánujeme. Myslím si, že teprve hlavní vlna přijde, takže nás to možná nemine,“ zhodnotil situaci ředitel sušické školy v Lerchově ulici Čestmír Kříž.

Nemocnice zatím nezavírají.

Masopust v Myslívě 2018
OBRAZEM: Myslívem prošly maškary