Obec se snaží obě školská zařízení modernizovat a podporovat. Výsledkem této snahy je například kompletní rekonstrukce školy i školky před třemi lety.
„Školka dostala nový kabát, vyměnila se okna i dveře, nový je interiér i některý nábytek. Díky zateplení celé školky se snížily významně výdaje za energie, což byl hlavní záměr celé investiční akce. Školka má upravené i prostředí na zahradě, kde jsou zrenovované hrací prvky. To vše díky dotaci z prostředků Evropské unie a za podpory obce Dolany,“ říká vedoucí učitelka mateřské školy Bohumila Bártová.

Zrekonstruována a kompletně zateplena byla i budova školy. Dělaly se venkovní fasády i třídy a chodby. Nové jsou rozvody energií ve třídách.

„Škola je poměrně dobře technicky vybavena. Máme interaktivní tabule a v nejbližších dnech se dočkáme patnácti nových počítačů do tříd. I tam se čerpaly finanční dotace z Evropské unie a zbytek byl financován z rozpočtu obce,“ pokračuje Bártová.

Školka je naplněna natolik, že musí dokonce některé děti odmítat. Na nedostatek žáků si nestěžuje ani základní škola.

Na sobotu 2. července chystá škola oslavy 130. výročí svého založení. Tyto slavnosti budou spojeny s oslavou 90. výročí založení Sokola Dolany a srazem rodáků. Připraven bude bohatý kulturní program. Vydán bude i nový almanach o historii školství v Dolanech.

„Připraven bude den otevřených dveří základní a mateřské školy a slavnostní mše v kostele sv. Petra a Pavla v Dolanech. V hlavním programu ve sportovním areálu je připraveno vystoupení žáků základní a mateřské škola, vystoupení TJ Sokol Dolany. K tanci i poslechu zahrají Malá muzika Nauše Pepíka, Skalanka a Storm,“ zve do Dolan starosta Václav Zeman.