Ve středu večer byly upraveny stopy v okolí Modravy. „Přes noc napadla slabá vrstva čerstvého sněhu, ale dopoledne začalo mrholit. Takže stopy jsou čerstvě upravené, ale sníh příliš kvalitní není. Nejlepší podmínky jsou na Březníku, kde stále leží zhruba pětačtyřiceticentimetrová vrstva sněhu,“ popsala podmínky na Modravsku Martina Karlová z Informačního centra obce Modrava.

V okolí Horské Kvildy a Kvildy už podmínky pro běžkaře nejsou vhodné, lyžovat lze stále ve vyšších oblastech Prášilska a Železnorudska. Minulou sobotu byl upraven okruh Prášily - Poledník - Javoří Pila - Studnice - Seeberg - Prášily, pravidelně se upravuje stále také „Betonka“ z Hojsovy Stráže na špičácké sedlo. „Stopy jsou z větší části zledovatělé, znečištěné jehličím, místy je sníh vytátý. Ve větších nadmořských výškách je situace lepší, ale přesto je nutné jet s opatrností,“ doplnila Ivana Vilišová z železnorudského infocentra.

Na sjezdovkách Špičáku je v průměru 80 cm sněhu. „S výjimkou Šance jsou všechny tratě, snowpark i vleky v provozu. Od soboty 12. března už začínají platit ceny vedlejší sezony,“ uvedl majitel areálu Vladimír Kasík. V provozu jsou i ostatní železnorudské areály včetně lanovky a vleku na Pancíři. Vleky jezdí i v areálu Snowhill Kašperské Hory, kde leží na sjezdovce 35 – 45 centimetrů technického sněhu.