Na sjezdovkách šumavského Špičáku aktuálně leží mezi 30 – 70 centimetry sněhu. Všechny sjezdovky i vleky jsou v provozu. „Díky nočním mrazům, které přetrvávají i během časného dopoledne je lyžování za slunečného počasí parádní především do oběda. Sjezdovky jsou v tuto dobu tvrdé a drží. Odpoledne už jsou teploty nad nulou, takže sníh nataje,“ řekl ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Většina lyžařů je na svazích od 9.30 do cca 12 hodin, pak počty klesají. Návštěvnost je tento týden stále vyšší jelikož jsou na Klatovsku jarní prázdniny. V pracovních dnech týdne tam lyžuje okolo 1500 lidí, o víkende 2000.

Dostatek sněhu je i v dalších areálech na Železnorudsku – Weissova louka, Nad nádražím, Belveder, Alpalouka, Samoty, Debrník, Goldhof a vyjet mohou i lanovkou na Pancíř.

Fotografie z oblasti Ukrajiny, kde žije rodina Ireny Romové z Klatov.
Několikrát za den znějí sirény a musí utíkat do sklepů. Žena se bojí o rodinu

Zalyžovat si můžete i v Kašperských Horách, kde se v sobotu koná také Závod po staru z Lišáku s Emilem Kintzlem. Prezence je možná do 10.30 hodin u malého vleku, pak závodníci vyjedou v dobovém oblečení na dřevěných lyžích.

Kvalita běžeckých stop se na Železnorudsku kvůli slunečnému počasí postupně zhoršuje, hlavně v nižších polohách. Na Modravě byly stopy upraveny ve středu. Na Horské Kvildě budou stopy nově projety v pátek v podvečer.