Vybavení pro vyhledávání lidí v lavinách si mohou zájemci prohlédnout v sobotu 9. ledna u dojezdové věže ve Skiareálu Špičák. Prohlídku pořádá Horská služba Šumava.

Na sjezdovkách špičáckého skiareálu leží minimálně 60 centimetrů převážně technického sněhu. „Za několik posledních dní nám mrazy pomohly, takže lyžování už je příjemnější, bez ledových ploten. Navíc stále zasněžujeme,“ uvedl majitel areálu Vladimír Kasík. Areál opět začal zasněžovat i snowpark, který by měl být otevřen na začátku příštího týdne, o víkendu se na Špičáku rozjedou i vleky lyžařských škol.

O víkendech lze nově využívat kyvadlový Pendl BUS. Jezdí nepřetržitě od 8.30 hodin do 16.30 hodin mezi parkoviši Kaskády a na špičáckém sedle. Lyžaře dopraví k hotelu Stella, od kterého se dá sjet na lyžích přímo do špičáckého skiareálu k pokladnám.

V sousedním železnorudském areálu Nad Nádražím je nyní 50 – 60 cm sněhu. „Sněhové podmínky jsou u nás optimální. V provozu máme všechny sjezdovky i vleky,“ sdělil Ladislav Zísler ze společnosti ARC-H Hradec Králové, která areál provozuje.

Vleky jezdí i v železnorudských areálech Samoty, Godlhof, Weissova louka a Belveder, v provozu je i sedačková lanovka a vlek na Pancíři.

Dobré podmínky pro sjezdaře jsou i ve skiareálu Snowhill v Kašperských Horách, jezdí všechny vleky a na sjezdovce leží 45 centimetrů sně­hu.

Lyžaři mohou vyrazit i do Skiareálu Kocourov, který leží zhruba devět kilometrů od Klatov směrem na Horažďovice. Areál je v provozu ve všední dny od 14 hodin, o víkendech od 9 do 21 hodin, na sjezdovce leží 50 centimetrů převážně technického sněhu.