„V Sušici hrajeme velmi rádi, koncertů jsme tady měli opravdu hodně, ale žádný neměl festivalovou podobu v naší režii. Takhle se s námi ukáže ještě více kapel, které máme rádi. Ideu nám pomohl naplnit kamarád Honza Patlejch, který festival pořádá s námi a nechává na něm velký kus práce,“ řekl Štěpán Potužák.

Jelikož se festival koná na podzim, kdy to není příliš běžné, tak kapela doufá, že přiláká víc lidí. „To je naše největší přání, aby nás tam bylo co nejvíc a abychom si ten podzim zpříjemnili. Žánrově si jsou kapely trochu podobné a s několika z nich jsme i dobří přátelé,“ sdělil Matyáš Fedor.

Sokolovna bude propojena s Kloubem. Takže se tam lidé nudit nebudou. Většina kapel zahraje v Sokolovně a mezi přestavbou budou v Kloubu hrát DJ´s Vašek a Vašek a také ta bude akustický koncert Julie Fišerové a Štěpána Potužáka.

Kromě zmiňovaných tam zahrají také Headdown, Chai a jako hlavní hosté přijedou pokřtít svou novou desku O5 a Radeček a support jim udělá Jakub Děkan

NOVINKY

Kapela Sirkyskon se také může pochlubit novým videoklipem k písni Anoly. „U natáčení příběhových částí videoklipu jsme nebyli a poprvé jsme se nechali překvapit, jak naši hudbu pojme v rámci videoklipu někdo jiný. My jsme se zúčastnili pouze natáčení částí s kapelou a to bylo super. Anoly na festivalu určitě zazní. Rád bych zmínil, že videoklip s námi dělal náš dlouholetý kamarád Čenda Kříž, který celé natáčení spolu svými spolužačkami z VŠE organizoval v rámci jejich studijního projektu,“ uvedl Zdeněk Kalný.

Jako novinka bude představena i další píseň. „Máme ještě jednu rychlejší píseň, „Doufám Dejchám“. Na playlistu určitě nebude chybět,“ uzavřel poslední z členů Sirkyskonů Martin Vondráček.