Mužům do 35 let na čtyřkilometrové trase kraloval František Chaluš z Týnce u Horažďovic, v mužské kategorii nad 35 let byl nejlepší tradiční účastník Alois Šatra ze Lhoty Střelskohoštické. Ten si vylepšil účastnické statistiky, protože při desátém ročníku obsadil třetí místo. Nejrychlejší ženou na stejně dlouhé trase byla velkohydčická Jana Kotrbová. Ta nechyběla na žádném z jedenácti ročníků, ale až teprve teď se postavila na stupínek nejvyšší. „Trať mi skvěle sedla, jako kdyby mi ji pořadatelé ušili na míru. Mám velikou radost, a to nejen z vítězství, ale i z povedeného sportování,“ uvedla vítězka ženské kategorie. Osmistovkovou trasu pro nejmladší závodníky nejrychleji zvládla Maruška Šašková z Velkých Hydčic. „Bylo to dobré, jsem ale ráda, že už jsem doběhla,“ oddechla si v cíli vítězka.

Nejmladším účastníkem tradičního běhu byl letos Matěj Vondryska z Horažďovic, který v květnu 2008 bude mít na narozeninovém dortu dvě svíčky. Nejstarším běžcem byl ostřílený vytrvalec Josef Hanzík z Hartmanic, který v březnu 2008 oslaví sedmapadesáté narozeniny a který v těžké konkurenci třinácti borců v pondělí ve Velkých Hydčicích vybojoval ve své kategorii mužů nad 35 let výborný bronz.

„Všichni byli zase skvělí, opět předvedli, že se umí při sportování dokonale bavit. Jsme moc rádi, že se lidem naše akce líbí a že se k nám rádi vrací,“ uvedl spokojený hlavní rozhodčí a organizátor závodu Ladislav Kropáček po slavnostním vyhlašovacím ceremoniálu a bohaté tombole v podání jeho Mirky Kropáčkové a Zdeňky Bylokové z pořádající TJ Tatran Velké Hydčice, které měly lví podíl na hladkém průběhu tradičně povedené akce.

Konečné pořadí XI. ročníku (celkem 60 účastníků)

Děti do deseti let (800 metrů): 1. Marie Šašková (Velké Hydčice); 2. Eva Chalušová (Týnec u Horažďovic); 3. Anna Chalušová (Týnec u Horažďovic); další závodníci: Vendulka Hejpetrová (Písek); Daniel Vondryska (Horažďovice); Adam Šulda (Klatovy); Jan Zábranský (Klatovy); Matěj Vondryska (Horažďovice).

Děti nad deset let (1500 metrů): 1. Václav Petřík (Týnec u Horažďovic); 2. Jiřina Hodánková (Velké Hydčice); 3. Ilona Rezlerová (Velké Hydčice); Patrik Plocek (Velké Hydčice); Petra Kovandová (Velké Hydčice); Tomáš Musílek (Klatovy).

Ženy (4000 metrů, celkem 18 závodnic): 1. Jana Kotrbová (Velké Hydčice) – 17:56 minut; 2. Dana Šatrová (Lhota Střelskohoštická) – 18:00; Ludmila Kovandová (Velké Hydčice) – 18:55.

Muži do 35 let (4000 metrů, celkem 16 závodníků): 1. František Chaluš (Týnec u Horažďovic) – 11:15 minut; 2. Jan Šatra (Lhota Střelskohoštická) – 11:20; 3. Marek Melíšek (Žichovice) – 11:25.

Muži nad 35 let (4000 metrů, celkem 13 závodníků): 1. Alois Šatra (Lhota Střelskohoštická) – 11:40 minut; 2. Miroslav Kovanda (Velké Hydčice) – 12:15; 3. Josef Hanzík (Hartmanice) – 12:20